kremy pod oczy

Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka i delikatna. To dlatego właśnie pod oczami pojawiają się pierwsze oznaki starzenia, takie jak cienie, sińce, zmarszczki. Oczom nie służy długi kontakt z ekranami i monitorami, za mało snu, używki. Delikatne okolice oczu wymagają specjalnej pielęgnacji. To dlatego konieczne są kremy pod oczy, dedykowane do tego obszaru twarzy. Jak je stosować i jakie składniki powinny zawierać?

Czym różni się krem pod oczy od innych kremów?

Kremy pod oczy przeznaczone są do pielęgnacji skóry o innych właściwościach niż pozostałe obszary ciała i z tego wynikają podstawę różnice między nimi a innymi kremami. Skóra w okolicach oczu jest dużo cieńsza, niemal pozbawiona podskórnej warstwy tłuszczu, przez co znacznie szybciej ulega wiotczeniu i procesom starzeniowym. Z tego samego powodu jednak wnikanie substancji odżywczych odbywa się tam znacznie szybciej i bardziej efektywnie.

Z tego względu kremy pod oczy wyróżniają się zwykle dużo lżejszą, bardziej żelową konsystencją. Dzięki temu preparat szybko wnika, nie obciążając nadmiernie cienkiej skóry. Zazwyczaj w kremach pod oczy jest również nieco mniejsza zawartość substancji odżywczych, a wyższy składników nawilżających.

kremy pod oczy

Składniki aktywne w kremach pod oczy

Pomimo lekkiej konsystencji, kremy pod oczy, dla skuteczności działania, zawierać muszą szereg substancji aktywnych. Zwykle są to składniki odżywcze, odbudowujące i wzmacniające strukturę skóry, rozświetlające i usuwające przebarwienia, a także wpływające na poprawę mikrokrążenia krwi. Do najczęściej spotykanych, a jednocześnie najbardziej skutecznych składników kremów do pielęgnacji skóry pod oczami należą:

  • kolagen i elastyna, zapewniające poprawę elastyczności i jędrności skóry wokół oczu;
  • ceramidy i kwas hialuronowy – o działaniu wypełniającym, nawilżającym, odbudowującym;
  • witamina E, poprawiająca nawilżenie skóry;
  • witamina C i rutyna – poprawiające krążenie, usuwające sińce i rozjaśniające przebarwienia;
  • wyciągi roślinne, między innymi z przywrotnika, bluszczu, skrzypu, arniki, miłorzębu japońskiego, kasztanowca, świetlika.

Kremy po oczy – sposób stosowania

Dla skuteczności działania, kremy pod oczy należy stosować regularnie, dwa razy dziennie. Aplikacja wieczorna zapewnia odpowiedni poziom odżywienia skóry w nocy, umożliwiając jej regenerację. Krem nałożony rano zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia skóry wokół oczu i chroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Krem należy nakładać delikatnymi ruchami na oczyszczoną i osuszoną skórę wokół oczu. Nie należy nakładać go jednak na linię wodną oraz na dolną część górnej powieki, może to bowiem doprowadzić do podrażnienia i łzawienia oczu. Chcąc wzmocnić działanie kremu, zwłaszcza to dotyczące zmniejszania zasinień i obrzęków, po nałożeniu kremu na skórę pod oczami, można dodatkowo zastosować chłodzące płatki żelowe. Pomogą one również w szybszym wnikaniu substancji aktywnych wgłąb skóry, zapewniając przyjemny efekt chłodzenia. Przy regularnym stosowaniu kremów pod oczy, skóra pozostaje lepiej napięta, wyraźnie bardziej promienna, bez oznak zmęczenia.

By admin